PROGRAM SIMPOZIJA

 29. kolovoza 2019. (četvrtak)

14:00 – Registracija sudionika (na ulazu Fakulteta) 

14: 00 – 15:00 Prodaja knjiga

15.00 – Otvaranje skupa (Aula)

W. Shakespeare: Mnogo vike ni za što (izvodi Martina Slakoper)

Pozdravni govor doc. dr. sc. Kristine Cergol, prodekanice za znanost, umjetnost i međunarodnu suradnju Fakulteta

J. Dević: Kolumpus, Peta gimnazija u Zagrebu (izvodi Jan Milović, voditeljica Vesna Muhoberac)

15.30 – 17.30 – Plenarna predavanja (Aula)

Nataša Govedić: Zašto svakom razredu treba dramski pedagog ili drama kao polivalentna metoda učeničke ekspresivnosti, rješavanja konflikta i građanske kulture u učionici?

Vladimir Krušić: Dramska pedagogija u raznim europskim kulturnim i pedagoškim tradicijama

Nikolina Marinić: Dramski odgoj u obrazovnim sustavima u svijetu

17:30 Stanka za kavu  (kod Galerije UF-a)

18.00 – Predstava (Aula)

Autorski rad družine KAOS: Jedan, Gimnazija Sesvete (voditeljica Željka Župan Vuksan)

30. kolovoza 2019. (petak)

9.00 – 11.00 – Stručno-znanstveni dio skupa: Predstavljanje radova sudionika i rasprava (u paralelnim sekcijama)

  • Skupina A (koordinatorica Snježana Čubrilo; soba 208)

Roberta Rudela; Kristina Mijandrušić Ladavac i Lorena Legović: Stavovi učitelja u osnovnoj školi o poučavanju čakavskog dijalekta dramskim metodama i tehnikama u nastavi Hrvatskog jezika i književnosti

Sunčica Kunić: Dramsko-pedagoške metode u razredu – put poučavanja i razvoja socio-emocionalnih kompetencija

Tanja Novak: Korelacijski potencijal procesne drame na primjeru Carevog novog ruha

Snježana Čubrilo: Glagolski vlakovi: Dramske aktivnosti u nastavi izražavanja, jezika i komunikacije

Željka Župan Vuksan: Izazovi vrednovanja u nastavi Dramskoga odgoja

  • Skupina B (koordinatorica Maša Rimac Jurinović;  soba 209)

Nataša Roginek: Dramski odgoj u nastavi Katoličkog vjeronauka

Ana Marija Cimaš, Zlatica Šandor i Ivana Pavišić: Uloga dramskih igara lutkom u razvoju kompetencija

Kristina Fiedler: Projekt – Ja znam

Sanja Nuhanović:  Kazališna radionica U svijetu bajki… – suradnja škole i lokalne zajednice

Ivana Balen: Roditelji za djecu – kad roditelji postanu glumci

Marina Valić i Vedrana  Hofšteter: Gdje je čovjek?

  • Skupina C (koordinatorica Iva Gruić; soba 211)

Tea Gavrilović Smolić: Dramske tehnike i aktivnosti u poučavanju engleskoga jezika (izlaganje na engleskom jeziku)

Ines Matić: Pokret u nastavi Hrvatskoga jezika (izlaganje na engleskom jeziku)

Patcharapon Inphoo: The Use of E-sarn Folk Drama to Reduce High School Students’ English Language Classroom Anxiety (izlaganje na engleskom)

Damir Miholić i Andrea Damjanić Firšt: Primjena dramskih tehnika u poticanju socijalnih vještina kod djece s motoričkim poremećajima (izlaganje na engleskom jeziku)

Lidija Topolovčan i Vesna Rukavina: Dramske aktivnosti u kontekstu kognitivnog razvoja 

Tatjana Antić: Igranje uloga, igrifikacija i chunks


11.30 – 13.30 – Plenarna predavanja (Aula)

Damir Miholić: Dramski odgoj i djeca s teškoćama u razvoju

Zvonimir Peranić: Dramski odgoj i poučavanje prirodoslovnih sadržaja

Maša Rimac Jurinović: Dramski odgoj – nastavna metoda i/ili poseban predmet

13.30 – 14.30 – Stanka za ručak (kod Galerije UF-a) / prodaja knjiga

14.30 – 18.30 – Radionice

T. Gavrilović Smolić: Engleska dramska radionica (Vijećnica)

A. Malnar: Neoblikovani materijal kao oblikovatelj igre u vrtiću (soba 26)

A. Barbić: Kazališne improvizacije (soba 211)

A. Škaro: Odgojna uloga bajke u nastavi (soba 322)

B. Crnčan: Storytelling i dramske tehnike u interpretaciji književnoga djela (soba 311)

A. Damjanić Firšt: Uključivanje djece i mladih s teškoćama u razvoju u rad dramske grupe (soba 206)

L. Topolovčan i M. Miholić Cvitanić: Pravda – ideal ili mogućnost (soba 204)

I. Nemec: Procesna drama kao mjesto susreta s književnim likom (soba 20A)

Ž. Župan Vuksan: Igram se pjesmom – dramske metode u obradi pjesničke zbirke (soba 320 A)

18.45 Predstava: U mojoj glavi, Teatar Tirena

 

31. kolovoza 2019. (subota)

9.00 – 13.00 – Radionice

D. Marčetić: Dramske tehnike i vježbe u službi učenja matematike (soba 322)

J. Kraljić: Glazba i pokret (soba 19)

T. Rihtarec Višnić i M. Pintarić: Priča iz Maštobusa: Crvenkapica (soba 320 A)

S. Čubrilo: Osmišljavanje dramskih metoda u nastavi jezika i jezičnoga izražavanja (Vijećnica)

B. Conjar i D. Jurac: Energetska reciklaža (soba 204)

T. Antić: Igranje uloga, igrifikacija i chunks (soba 211 i 213)

D. Damjanić Firšt: Uključivanje djece i mladih s teškoćama u razvoju u rad dramske grupe (soba 206)

I. Nemec: Procesna drama kao mjesto susreta s književnim likom (soba 20 A)

M. Bićan i E. Širanović: Dramskom igrom do spoznaje (NAPOMENA UZ RADIONICU: Radionica počinje u 11 sati i traje jedan sat, soba 26)

13.00 – 14.00 – Stanka za ručak (kod Galerije UF-a) / prodaja knjiga

14.00 – 18.00 – Radionice

Z. Peranić: Zašto se čestice mlijeka i čestice kave ne razdvoje u šalici, svaka na svoju polovicu? (soba 20 A)

M. Marković: Dramski odgoj u razvoju medijske pismenosti (soba 206)

A. Cimaš, I. Pavišić i Z. Šandor: S lutkom u maštu (Vijećnica)

D. Bakota: Čarobni kofer (soba 211)

D. Patafta: Radionica javnoga nastupa i učinkovite komunikacije pomoću dramskih tehnika (soba 204)

B. Ditrih: Čarobni svijet lektire (soba 311)

Ž. Župan Vuksan: Igram se pjesmom – dramske metode u obradi pjesničke zbirke (soba 322)

I. Škuflić Horvat: Život je san – dramskopedagoški pristup književnom djelu (soba 320 A)

18: 30 Zatvaranje skupa

Pedstava: Ljubav – lijepa kao boginja, slijepa kao slučaj, Prva gimnazija u Zagrebu (voditelj Ivan Janjić)

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone